LAJMI I FUNDIT:

Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

SHBA-së u njoftua në minutën e fundit nga Izraeli për sulmin me dron kundër Iranit, thotë ministri i Jashtëm i Italisë.

Edhe pse SHBA-ja kishte ndjekur hap pas hapi situatën në rajon, Antonio Tajani tha se zyrtarët amerikanë informuan ministrat e G7 në një seancë me dyer të mbyllura.


“Nuk kishte asnjë detaj të dhënë nga SHBA-ja”, tha ai dhe shtoi se “ishte thjesht informacion”, raporton skynews.

“Hakmarrja” e Izraelit ndaj Iranit – të gjitha zhvillimet, minutë pas minute
Lexo po ashtu “Hakmarrja” e Izraelit ndaj Iranit – të gjitha zhvillimet, minutë pas minute

Tajani, i cili kryesonte takimin, tha se SHBA-ja dha informacion në një takim të sotëm në mëngjes që u ndryshua në minutën e fundit për të trajtuar sulmin izraelit.

“Ka një grup italianësh që jetojnë në qytetin ku kanë arritur dronët dhe të gjithë janë mirë, thonë se jeta ka rifilluar rregullisht”, shtoi ai.

Ndryshe, Izraeli i është kundërpërgjigjur sulmeve të së shtunës së Iranit me dronë dhe raketa. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Serbia
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Botë
Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar

Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar "murin kundër dronëve të Rusisë"

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Kalo në kategori