LAJMI I FUNDIT:

iPhone, iPhone 7 dhe 7 Plus vijnë me ngjyra të reja!

iPhone, iPhone 7 dhe 7 Plus vijnë me ngjyra të reja!

Apple do të prezantojë zyrtarisht modelet e reja të iPhone, iPhone 7 dhe 7 Plus, në një ngjarje mediale që do të mbahet javën tjetër. Pajisjet do të zyrtarizohen të mërkurën.


Sipas raporteve të fundit, thuhet se pajisjet telefonike të reja nga Apple do të vijnë në pesë ngjyra të ndryshme.

Këto pesë ngjyra do të përfshijnë ngjyrën e zezë ‘të errët’, e zeza ‘piano, dhe ngjyrat ekzistuese si e argjendtë, ngjyra e arit dhe ngjyra rozë.

iPhone 7 dhe 7 Plus do të vijnë me një numër risishë, dizajnë të ngjashëm me modelet ekzistuese dhe harduer të ri.

Brenda iPhone-ëve të ri do të jetë procesori A10 i dizajnuar për performancë dhe grafikë të përmirësuar.

RAM memoria e të dy modeleve pritet të jetë e kapacitetit 3GB ndërsa hapësira e brendshme do të varioj prej 32, 128 dhe 256 GB.

Në trend Teknologji

Më shumë
La punën për të luajtur video-lojën

La punën për të luajtur video-lojën "Football Manager", tani po fiton dyfishin

Lojëra
Google prezanton Gemini 1.0, konkurrentin e ChatGPT, e quan ‘modelin më të madh dhe më të aftë të Inteligjencës Artificiale’

Google prezanton Gemini 1.0, konkurrentin e ChatGPT, e quan ‘modelin më të madh dhe më të aftë të Inteligjencës Artificiale’

Teknologji
Çka u kërkua më së shumti në Wikipedia gjatë vitit 2023 - lista e plotë

Çka u kërkua më së shumti në Wikipedia gjatë vitit 2023 - lista e plotë

Teknologji
Entuziazëm i lartë mes përdoruesve për video-lojën GTA 6, traileri në YouTube merr 67 milionë shikime brenda 15 orëve

Entuziazëm i lartë mes përdoruesve për video-lojën GTA 6, traileri në YouTube merr 67 milionë shikime brenda 15 orëve

Lojëra
Roboti gjigant humanoid në rolin e boksierit, bën lëvizje të ngjashme me ato të profesionistëve të këtij sporti

Roboti gjigant humanoid në rolin e boksierit, bën lëvizje të ngjashme me ato të profesionistëve të këtij sporti

Teknologji
Publikohet traileri i GTA 6, video-loja lansohet në vitin 2025

Publikohet traileri i GTA 6, video-loja lansohet në vitin 2025

Lojëra
Kalo në kategori