LAJMI I FUNDIT:

Inspirime me ngjyra: Zymtësia e qytetit zhduket bashkë me këto dhjetë kombinime

Inspirime me ngjyra: Zymtësia e qytetit zhduket bashkë me këto dhjetë kombinime
(Fotomontazh: Instagram)

Stili i rrugëve mund ta zhytë qytetin në ngjyra, ndërkaq kundër zymtësisë këto ditë janë tonet e kuqe, të gjelbra dhe të kaltra, si edhe të gjitha të tjerat të cilat i gjejmë në anën atraktive të spektrit të ngjyrave.

Reklama

Edhe pse në ditët e ftohta instinktivisht vishemi në tone më të errëta, ngjyrat ngrenë atmosferën e modës dhe duken të mrekullueshme në kombinimet me pantallona dhe me pjesë të tjera veshjes bazike.

Ngjyra e konjakut është një prej nuancave gjithnjë e më të pranishme, të cilat zakonisht zbukurojnë pjesët e rrobave të lëkurës dhe të leshta.

E kuqja, mbretëreshë e pasionit dhe e rrezikut, duket tepër bukur në nuancë ultimative të fuqishme.

(Foto: Elle/Mulpix)

Ngjyra e errët e njohur e verës është simbol i vjeshtës së mrekullueshme me diell. Bukur do të duket edhe në kombinimin nga koka deri te thembrat.

Përse në vend të së errëtës nuk do të vishnit pallto ngjyrë dielli.

Nëse keni dy vesta apo pallto të gjatë interesante me ngjyra, vishni të dyja bashkë.

(Foto: TZR/Who What Wear)

Mund t’i përdorni edhe fundin veror fluid ngjyrë të lules fuksia – vetëm në të hidhni një vestë të madhe të thurur.

Ngjyra vjollcë nuk është e rezervuar vetëm për pranverë, duket fenomenale edhe në veshjet vjeshtë-dimër.

Xhaketat e mëdha të fryra duken super në variantin pastel.

Stili i hareshëm me katrorë ka përpunuar tonet nga ana e ngrohtë e koloritit.

Dizajni Retro pëlqen ngjyrat: jeshile, portokalli dhe të kuqe. /Telegrafi/