LAJMI I FUNDIT:

IHMK ngushëllon familjen e Sylë Tahirsylaj: Do të mbahet mend për punën e tij profesionale

IHMK ngushëllon familjen e Sylë Tahirsylaj: Do të mbahet mend për punën e tij profesionale

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish-drejtorit, Sylë Tahirsylaj.

Në njoftimin e bërë nga IHMK thuhet se ai do të mbahet mend për punën e tij profesionale dhe përkushimin për IHMK, transmeton Telegrafi.

“Të nderuar kolegë, me datë 16/06/2024, ka ndërruar jetë Profesori dhe ish drejtori i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës Sylë Tahirsylaj. Profesori Sylë Tahirsylaj, vite me radhë ka udhëhequr Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Ai do të mbahet mend për punën e tij profesionale dhe përkushtimin për IHMK në veqanti për Sektorin e Meteorologjisë”, bëhet e ditur në njoftim.


Me këtë rast, IHMK i shpreh ngushllime familjarëve të profesorit, kolegëve, bashkëpunëtorëve, studentëve dhe të gjithë miqëve të tij.

Tahirsylaj ka qenë profesor në Universitetin e Prishtinës, në Fakultetin e Bujqësisë dhe të Veterinarisë dhe drejtor i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK).

Ai mbahet në mend nga publiku për parashikimin e shpejtë dhe të saktë të motit./Telegrafi/