LAJMI I FUNDIT:

Hummus vazhdimisht mirëmban dhe rrit energjinë

Hummus vazhdimisht mirëmban dhe rrit energjinë
Reklama

Është një krem i përhapur, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë të shëndetshëm që është bërë shumë i famshëm në mbarë botën gjatë këtyre dy dekadave të fundit.

Hummus është krejtësisht Natyral, Vegan, Pa Gluten dhe Pa Ndërhyrje Gjenetike (GMO Free).


Përbërësit kryesorë të tij janë: Qiqra, Vaj Ulliri, Hudhra, Lëng Limoni, Kripë Deti dhe Tahini.

Hummus nga NOA është i vetmi produkt origjinal, i kontrolluar, me përbërës të vërtetë, me efekte vetëm pozitive për shëndetin tuaj.
Një shtesë perfekte jashtëzakonisht e shijshme me shumë fibra. Provoje!

RRIT ENERGJINË – qiqrat, si të gjitha fasulet dhe bishtajoret, përmbajnë niseshte, e cila është një karbohidrat kompleks që trupi është në gjendje ta përdor vazhdimisht për energji. Niseshtet përmbajnë sheqerna natyrale që ndryshe quhet glukozë, që trupi e përdor lehtë për shumë funksione thelbësore. Ndryshe nga sheqernat e thjeshta që gjenden në shumë produkte si mielli i rafinuar, buka e bardhë, makaronat, karramelet dhe shumë produkte të tjera të përpunuara, niseshtet marrin një periudhë të zgjatur kohe për t’u prishur mbasi konsumohet.

Kjo do të thotë se ato sigurojnë energji “në kohën e lëshuar apo pa energji” dhe nuk e “gozhdojnë” sheqerin tuaj të gjakut në të njejtën mënyrë si karbohidratet e thjeshta që gjenden në ushqimet e përpunuara. Procesi i tretjes dhe shfrytëzimit të glukozës që gjendet në të gjitha fasulet dhe niseshtet është hequr, duke e mbajtur sheqerin në gjak të qëndrueshëm për një kohë para se njeriun ta lëshoj energjia dhe të shtohet nevoja për më shumë ushqim.

Artikull i sponzorizuar