Është një krem i përhapur, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë të shëndetshëm që është bërë shumë i famshëm në mbarë botën gjatë këtyre dy dekadave të fundit.

Hummus është krejtësisht Natyral, Vegan, Pa Gluten dhe Pa Ndërhyrje Gjenetike (GMO Free).

Përbërësit kryesorë të tij janë: Qiqra, Vaj Ulliri, Hudhra, Lëng Limoni, Kripë Deti dhe Tahini.

Hummus nga NOA është produkt origjinal, i kontrolluar, me përbërës të vërtetë, me efekte vetëm pozitive për shëndetin tuaj.
Një shtesë perfekte jashtëzakonisht e shijshme me shumë fibra. Provoje!

Ndihmon në shëndetin e tretjes dhe zorrëve – qiqrat janë burim i shkëlqyer i fibrave, kanë përfitime të shumta shëndetësore, duke përfshirë ndihmesën për të rritur një sistem të shëndetshëm të trejtjes, duke na bërë neve të ndihemi të plotë dhe të kënaqur, duke përmirësuar sistemin kardiovaskular dhe më shumë.

Konsumi i fibrave të mjaftueshëm në baza ditore (midis 25-35 gram varësisht nga gjinia dhe nevojave tuaja) lidhet me një peshë të shëndetshme trupore dhe shanse të vdekura të sëmundjeve që kanë të bëjnë me obezitetin, si diabeti i tipit 2, sëmundjet e zemrës etj. Hummus është një shtesë perfekte për çdo dietë me fibra të larta.