LAJMI I FUNDIT:

Hoxhë Shefqeti flet për vendosjen e ambasadës në Jerusalem: Interes i Kosovës të njihet nga sa më shumë shtete

Hoxhë Shefqeti flet për vendosjen e ambasadës në Jerusalem: Interes i Kosovës të njihet nga sa më shumë shtete

Hoxhë Shefqet Krasniqi, ka folur edhe për çështjen e vendosjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem.

Reklama

“Është në interes të Kosovës të njihet nga sa më shumë shtete. Është mirë që na njohin një numër shumë i madh i shteteve. Është mirë kur na njohin disa shtete me ndikim. Nuk diskutohet se Izraeli është shtet me shumë ndikim. Sot për sot Izraeli është në top shtetet me ndikim. Njohja e shteteve të forta, krijimi i marrëdhënieve me shtetet të forta është në interes të një shteti të vogël siç është Kosova”, tha Krasniqi në “Debat Plus”.

Krasniqi megjithatë këtë veprim të Kosovës e sheh si problematik në raport me Turqinë.

“Fundja nuk është bërë nami që Kosova e ka vendos ambasadën aty (në Jerusalem), pos që luhat raportet me Turqinë dhe Evropën. Është me rëndësi të ruajmë raportet me Turqinë dhe Evropën pasi i kemi më afër”, tha ai, përcjell Telegrafi.

“Unë i druhem raporteve me Turqinë dhe Evropën. Ruajtja e raporteve të Kosovës me Turqinë dhe evropianët është tepër me rëndësi pasi i kemi te dera. Ne jemi të rrethuar me armiq”, tha ndër të tjera Shefqet Krasniqi./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori