LAJMI I FUNDIT:

Hoti në Merdar, takon njësitet patrulluese në terren

Hoti në Merdar, takon njësitet patrulluese në terren

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti, në natën e ndërrimit të motmoteve ka vizituar zyrtarët policorë në detyrë të cilët janë duke garantuar rendin, qetësinë dhe sigurinë e qytetarëve në të gjithë vendin.

Reklama

Hoti vizitoi pikën kufitare në Merdare, stacionin policor “Jugu ” në Prishtinë dhe njësitet patrulluese në terren.

Hoti tha se qëllimi i kësaj vizite ishte për të ndarë pak momente festive me eprorët dhe zyrtarët në detyrë si një familje e madhe policore, për t’i falënderuar për punën e tyre, si dhe për t’i inkurajuar në përmbushjen e mëtejme të detyrave dhe përgjegjësive në mënyre profesionale.

Hoti, në emër të Policisë së Kosovës, uroi të gjithë punonjësit e Policisë së Kosovës festën e Vitit të Ri, e po ashtu të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës, dhe garantoi mbështetjen e plotë të PK-së për qytetarët e vendin, për ofrim të shërbimeve efikase policore, për të garantuar një ambient të qetë e të sigurt për të gjithë qytetarët tanë.

Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Lajme
Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Drejtësi
Digjet një automjet i policisë në Shkabaj të Obiliqit

Digjet një automjet i policisë në Shkabaj të Obiliqit

Kronika e Zezë
Krahasimi, sa para kursehet në Gjermani dhe sa në Shqipëri?

Krahasimi, sa para kursehet në Gjermani dhe sa në Shqipëri?

Lajme
Përplasja Rama-Rusi, ambasadori Ferit Hoxha: Pa përfunduar dialogu, vështirë se Kosova do të jetë e barabartë në OKB

Përplasja Rama-Rusi, ambasadori Ferit Hoxha: Pa përfunduar dialogu, vështirë se Kosova do të jetë e barabartë në OKB

Lajme
Kalo në kategori