Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21 mars – 19 prill)

Puna: Marsi në Gaforre ju bën të pambrojtur, kështu që do të udhëhiqeni nga emocionet me rastin e çdo lëvizjeje. Në punë do të përpiqeni të përmirësoni situatën financiare, mirëpo edhe do të shpenzoni shumë. Është kjo një periudhë në të cilën gjërat familjare do të ndikojnë dukshëm në të gjitha vendimet tuaja. Për këtë shkak aktualisht punën nuk do ta vendosni në vendin e parë. Më shumë do të punoni nga shtëpia.

Shëndeti: Ndryshime të ndjeshme dhe të shpeshta të humorit.

Dashuria: Kini kujdes që dashurinë të mos e shkatërroni me kalkulime dhe debate që kanë të bëjnë me financat. Paratë janë të rëndësishme për ju, kështu që nëse jeni i martuar, mund të ketë diskutime rreth tyre. Përqendrohuni tek emocionet, jo te gjërat materiale. Nga ana tjetër, për shkak të Marsit në Gaforre, ju do të filloni të shqetësoheni për të dashurit tuaj më shumë se zakonisht.

DEMI (20 prill – 20 maj)

Puna: Yjet janë në anën tuaj, por ju jeni thyer nga ndikimi i Saturnit nga Ujori, kështu që do ta keni të vështirë të bëni ndryshime. Çdo gjë e re nuk ju përshtatet, pra është e nevojshme të ndryshoni gjithçka, veçanërisht në punë. Keni iniciativë dhe organizim të mirë, por jo durim. Kini kujdes nga konflikti me eprorin. Është një javë e shkëlqyeshme për të fituar para. Ju do të bëheni shumë të ndjeshëm ndaj çdo kritike dhe komenti nga njerëzit përreth jush.

Shëndeti: Po gëzoni shëndet të plotë.

Dashuria: Jeni të hapur ndaj emocioneve, por do të bllokoheni nga puna. Injoroni problemet e së kaluarës dhe plotësoni pasionet tuaja. Tani keni mundësinë për të realizuar një dëshirë të vërtetë me dikë që ju pëlqen. Do të ketë shumë flirte, letërkëmbime, por edhe fjalë emocionuese.

BINJAKËT (21.05. – 21. 06)

Puna: Merkuri në shtëpinë e dymbëdhjetë ju sjell një lloj pasigurie, kështu që do të dyshoni në potencialin tuaj. Financat janë të rëndësishme për ju dhe pamundësinë për të fituar para mjaftueshme do ta përjetoni shumë personalisht. Gjithçka në këtë periudhë ju duket më e vështirë sesa vërtet është, prandaj kini parasysh se jo gjithçka është aq e zezë sa herë pas here ju duket.

Shëndeti: Probleme psikosomatike dhe pagjumësia.

Dashuria: Do të keni një krizë të përkohshme me partnerin tuaj për shkak të disa gjërave për të cilat keni heshtur. Kjo nuk është taktika më e mirë, sepse zhgënjimet do të jenë më të mëdha, kështu që do të ketë konflikte. Ju gjithashtu keni ndjenja të fshehura për një person që ndoshta nuk është i lirë.

GAFORRJA (22 qershor – 22 korrik)

Puna: Marsi në shenjën tuaj do të ndikojë kryesisht në punë dhe shëndet. Çështja është që ju do të filloni të merrni shumë emocione në atë që po bëni dhe emocionet do të jenë fajtori juaj kryesor për reagime të këqija. Ju keni nevojë të debatohet në punë, sepse toleranca juaj do të jetë në minimum. Ndonjëherë, do të zemëroheni, sepse gjërat nuk janë ashtu siç dëshironi ju.

Shëndeti: Më i dobët. Prirje për dhimbje koke dhe dhimbje barku.

Dashuria: Emocionet dhe stresi i shtuar janë ato që do t’ju sjellin pakënaqësi. Ndryshimet e humorit do të jenë më të larta se zakonisht, kështu që është e sigurt që do të kaloni një krizë. Kjo është kryesisht një krizë personale, pra mos i fajësoni njerëzit e tjerë. Emocionet e pakontrolluara janë diçka me të cilat do të duhet të merreni në javët në vijim. Po ju pëlqen një person që është edhe mik juaji.

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Puna: Dielli në Dem është rraskapitës për ju, sepse përfundoni me mungesë energjie. Çdo detyrim do të jetë i vështirë për ju, dhe kërkohet të jeni të përqendruar në punë. Gjatë kësaj periudhe, puna do të jetë primare, por kjo do të ketë një efekt të keq në gjendjen tuaj shpirtërore. Do të bëni më shumë punë në të njëjtën kohë dhe do të jeni mjaft të lodhur.

Shëndeti: Lodhja është pasojë e ngarkesave të mëdha.

Dashuria: Ju tërheqin njerëz të suksesshëm që janë të suksesshëm në punë. Sidoqoftë, do të keni një njohje nëpërmjet punës ose internetit që do të jetë interesante për ju, por jetëshkurtër. Mos i përzieni punën dhe dashurinë.

VIRGJËRESHA (23 gusht – 22 shtator)

Puna: Mërkuri në Dem ju sjell nevojën për stabilitet, por Urani dhe Saturni do t’i bëjnë gjërat e tyre, kështu që do të keni më shumë keqkuptime në punë sesa dëshironi. Është kjo një fazë kur duhet të jeni të përgjegjshëm, të vendosur dhe të etur për të punuar, mirëpo dikush tjetër nuk është aspak i tillë. Duhet të gjeni një kompromis me bashkëpunëtorët tuaj. Trajnimi shtesë dhe udhëtimi janë të mundshëm.

Shëndeti: I mirë.

Dashuria: Kriza në dashuri ka kaluar. Po vijnë ditë romantike kur partneri juaj do t’i përmbushë dëshirat tuaja. Nëse jeni beqarë, përgatituni për një takim të ri. Ka gjasa të mira që të dashuroheni me një Dem. Planetët janë në anën tuaj.

PESHORJA (23 shtator – 23 tetor)

Puna: Hyrja e Marsit në Gaforre do t’ju sjellë një periudhë të trazuar në punë. Nga ju do të kërkohet të jeni më të përgjegjshëm dhe më të zellshëm dhe nuk do të jeni në gjendje t’i rezistoni presionit. Duhet të jeni të përgatitur për kritika të shpeshta dhe konflikte me eprorin. Do të keni një marrëdhënie të keqe me Gaforren dhe Dashin, por një marrëdhënie të mirë me Demin. Është kjo një periudhë e mirë për financat, por jo edhe të çoni inate në punë.

Shëndeti: I ndjeshëm, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Rishikoni marrëdhëniet nga e kaluara dhe ktheheni lehtë te e vjetra. Asgjë nuk ju tërheq mjaftueshëm dhe do të dëshironit të kishit më shumë pasione. Nëse jeni beqar, atëherë jeni në një pikë kthese kur një njohje me një person të divorcuar mund t’ju ndodhë. Ideja për të punuar me një partner nuk do të përfundojë mirë në punë.

AKREPI (24 tetor – 21 nëntor)

Puna: Hyrja e Marsit në Gaforre do të lehtësojë situatën tuaj në punë. Mund të ndodhë lehtësisht që të udhëtoni për shkak të punës. Nëse keni një partner biznesi, është më mirë të mos hyni në debate më të thella, por të distancoheni nga problemi. Kostot më të larta ju presin.

Shëndeti: Më i mirë.

Dashuria: Ju duhet të takoni njerëz të rinj, por jo të afroheni me ta. Mbani një distancë që ju përshtatet tani. Nëse jeni i martuar, do të keni probleme për t’i kuptuar ata. Keni nevojë për një pushim nga çdo gjë.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Puna: Fusha e gjashtë e theksuar ju sjell shumë punë dhe përgjegjësi. Punën do ta vendosni në vend të parë, por do t’ju lodhë. Kjo është një periudhë ideale për të ndryshuar disa shprehi të rrënjosura të jetës, madje edhe ato që keni në punë. Kosto më të larta ju presin, prandaj është më mirë të mos investoni para. Bashkëpunim i mirë me Demat.

Shëndeti: Më i mirë.

Dashuria: Një person nga puna përpiqet të flirtojë me ju, por ju nuk po e kuptoni një sjellje të tillë. Ju jeni të përqendruar në punë dhe gjithçka që ju tërheq ju shqetëson. Ju tërheqin njerëz të suksesshëm që e kanë gjetur veten në një farë kuptimi. Ju tërheqin Demi dhe Gaforrja.

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar

Puna: Edhe pse jeni shumë të zellshëm dhe të përkushtuar, gjatë kësaj periudhe jeni të ngadaltë dhe mezi po prisni që të mbarojë secila ditë pune. Është më mirë të mos merrni vendime radikale dhe të prisni për një periudhë më të mirë. Saturni ju mëson se si të kurseni dhe të mos bëni shpenzime të panevojshme. Demi do t’ju ofrojë bashkëpunim. Për shkak të hyrjes së Marsit në Gaforre, partneri i biznesit do të kritikojë më shpesh lëvizjet tuaja në vendin e punës.

Shëndeti: I mirë.

Dashuria: Kjo është një periudhë emocionuese në dashuri. Ju do të dilni në takime të shumta dhe dikush do t’ju pëlqejë. Pas periudhës në të cilën ju u kthyet tek vetja, më në fund ndodh një kthesë. Demat dhe Gaforret do të jenë interesante për ju. Nëse jeni i martuar, kini kujdes nga mendimet imponuese të partnerit tuaj.

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Puna: Planetët në Dem ju prishin humorin dhe kjo është arsyeja pse ju i doni ndryshimet. Ju keni nevojë duhet ta ndërroni punën, ndoshta edhe profesionin. Është e mundur të merret një vendim që do të ndryshojë rrjedhën e gjërave në të ardhmen. Ju shqetësojnë disa situata nga e kaluara dhe kjo ndikon në jetën tuaj të tanishme në punë. Ju mendoni se është koha për të ndryshuar gjithçka dhe kjo nuk është larg së vërtetës.

Shëndeti: Kërkoni këshillë nga mjeku juaj.

Dashuria: Po kaloni një krizë që reflektohet në jetën tuaj të dashurisë. Kjo është një kohë e mirë për të lëvizur. Sugjerimet e të dashurit tuaj nuk do t’ju pëlqejnë gjatë kësaj periudhe dhe kjo është arsyeja pse do të jeni në humor të keq. Nëse jeni beqarë, marrëdhëniet afatshkurtra nuk do të jenë zgjidhja.

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Puna: Kjo është një javë negociatash të rëndësishme. Hyrja e Marsit në Gaforre ju sjell një kthesë pozitive dhe një lajm të mirë. Ju keni një fuqi të jashtëzakonshme negocimi dhe patjetër duhet ta përdorni atë. Shumë njerëz do të kenë nevojë për këshilla nga ju. Telefoni juaj do të bjerë pa pushim dhe ju do të kënaqeni me një ritëm të këtillë në ditët në vijim. Ju ndoshta do të keni një udhëtim më të shkurtër. Kujdesuni për ato që nënshkruani.

Shëndeti: I shkëlqyeshëm.

Dashuria: Partneri juaj po përpiqet t’ju bindë me fjalët e dashurisë së tij! Ju prisni më shumë se kaq, dhe një Gaforre emocionale do të përpiqet të afrohet me ju. Kjo është një javë flirti me mesazhe dhe nëse jeni beqarë, do të dilni në një takim nëpërmjet korrespondencës. Gaforret ju përshtaten, por Demat ju magjepsin me qëndrimet e tyre. /Telegrafi/