LAJMI I FUNDIT:

Hillary Clinton thotë se nuk do të kandidojë për zgjedhjet e vitit 2020

Hillary Clinton thotë se nuk do të kandidojë për zgjedhjet e vitit 2020

Ish-kandidatja demokrate për presidente Hillary Clinton ka përjashtuar mundësinë e kandidimit për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në SHBA.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ish-sekretarja e shtetit, ish-senatorja dhe ish-Zonja e parë tha se nuk do të bëjë një ofertë për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2020, por u zotua se ajo nuk do të shkojë askund gjatë një interviste të publikuar të hënën nga stacioni televiziv i New Yorkut, News12.

“Unë do të vazhdoj të punoj dhe të flas dhe të qëndroj në këmbë për atë që besoj”, ka thënë Hillary Clinton, e cila humbi zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 ndaj presidentit të tanishëm Donald Trump.

Ajo është pyetur nëse Bernie Sanders kanë një shans për të mundur Donald Trumpin?

“… llojet e gjërave që po ndodhin tani janë thellësisht shqetësuese për mua”, është përgjigjur Hillary Clinton.

Ndryshe, një numër i politikanëve të lartë amerikanë kanë njoftuar se do të konkurrojnë për “biletën” e Partisë Demokratike, duke përfshirë senatorët Cory Booker dhe Kamala Harris, si dhe senatorin progresiv Bernie Sanders, i cili humbi nga Clinton në primaret Demokratike të 2016-ës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Serbia
Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa

Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa "detaje të negociatave"

Botë
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Nëntë të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – publikohet momenti i shembjes së çatisë së një kishe në Meksikë

Nëntë të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – publikohet momenti i shembjes së çatisë së një kishe në Meksikë

Amerika
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Kalo në kategori