LAJMI I FUNDIT:

Hillary arrin në Shtëpinë e Bardhë

Hillary arrin në Shtëpinë e Bardhë
Reklama

Ish kandidatja e Partisë Demokratike Hillary Clinton ka arritur në Shtëpinë e Bardhë në inaugurimin e presidentit Donald Trump.

Hillary në inaugurim erdhi në përcjellje të burri të saj, ish-presidentit Bill Clinton.


Është tradicionale në SHBA që ish-presidentët të marrin pjesë në inaugurimin e ri.

Gjithashtu në inaugurimin e Trump përveç Barack Obamas që e ka pritur në Shtëpinë e Bardhë do të jetë edhe Clinton, Bush dhe Carter.