LAJMI I FUNDIT:

Hikmete Bajrami: Ende nuk është vendosur për ministrat e LDK-së në Qeverinë Hoti

Hikmete Bajrami: Ende nuk është vendosur për ministrat e LDK-së në Qeverinë Hoti

Ministrja në detyrë e Arsimit Hikmete Bajrami ka thënë se të gjithë emrat e përmendur nga LDK për ministra në qeverinë e re janë spekulime.

Bajrami në RTV Dukagjini ka thënë se nuk mund të konfirmojë nëse ajo vet do të jetë pjesë e qeverisë së re, përcjell Telegrafi.


“Nuk kam asnjë konfirmim nëse do të jem zëvendësministre. Emrat e përmendur më shumë kanë qenë spekulime nga opinionistë apo njerëz të LDK-së pasi asgjë nuk është vendosur nga organet vendimmarrëse”.

Zyrtarja e LDK-së ka thënë se qeveria e re nuk duhet të jetë peng i emrave të caktuar pasi situata është e tillë.

“Nuk është fare me rëndësi ku do të jetë Hikmete Bajrami por është me rëndësi të formohet një grup që iu përgjigjet nevojave të kohës. Situata pandemike ka ndryshuar shumë gjëra dhe zoti Hoti duhet të ketë rreth vetes profilet që ai dhe partia iu beson dhe që i përgjigjen kohës”, tha ndër të tjera Hikmete Bajrami./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa

Hapja e urës në Mitrovicë: Për disa "rritje e tensioneve", për të tjerët "gjë e mençur"

Lajme
“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Siguri
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

Komunat
Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Politikë
Kalo në kategori