LAJMI I FUNDIT:

Hera e parë që Karnavali i Rios udhëhiqet nga një e huaj, i priu një britanike (Video)

Hera e parë që Karnavali i Rios udhëhiqet nga një e huaj, i priu një britanike (Video)

Samantha Flores është valltarja britanike, që ka udhëhequr Karnavalin e Rios.

Si pjesë e shkollës së vallëzimit samba, ajo është bërë e para udhëheqëse e huaj, që i prin këtij organizimi të përvitshëm, të nisur para 78 vitesh në Rio të Brazilit, transmeton Telegrafi.

Megjithëse shumë i pëlqen të vallëzojë, 37-vjeçarja nuk ka mbajtur kurrë ndonjë orë profesionale, por lëvizjet i ka mësuar duke shikuar të tjerët dhe dëgjuar muzikë.

Shumë njerëz ishin skeptik, që ajo të udhëheqë si duhet këtë organizim që për vendasit ka rëndësi të veçantë.

“Invazion britanik”, ka qenë titulli i një mediumi, lidhur me pjesëmarrjen e saj, por në përgjethësi reagimi për të ishte pozitiv.

Për herë të parë, Flores kishte shkuar në Brazil si turiste dhe u dashurua shumë me këtë vend, që menjëherë e quajti shtëpi.

Që atëherë, ajo është e rregullt në karnavale dhe festivalet e shumta, ku vallëzimi është aktivitet kryesor. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Kalo në kategori