LAJMI I FUNDIT:

Helikopteri shpëton turistët çekë, Brataj publikon pamjet: Stop aventurave ku rrezikohet jeta!

Helikopteri shpëton turistët çekë, Brataj publikon pamjet: Stop aventurave ku rrezikohet jeta!

Drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore të Shqipërisë, Skënder Brataj ka reaguar ashpër në rrjetet sociale pas lajmit të misioni për shpëtimin e disa turistëve cekë në bjeshkët shqiptare midis Valbonës dhe Thethit, ku u përfshin forca të rendit dhe helikopterë.

Reklama

“Vazhdojnë aventurat e pa kontrolluara të turizmit malor! Tre të rinj nga Çekia përfundojnë afër greminës, ku u bllokuan për dy ditë pasi kishin humbur rrugën dhe pa ditur ku të shkojnë! Si është e mundur që për të disatën herë turistët lëvizin pa udhërrëfyes?” thotë mjeku në postimin e tij.

Brataj shton se “ky nuk është turizëm, kjo do të thotë të diskutosh jetën! Rrezik jete për personelin mjekësor, rrezik jete për punonjësit e policisë, por akoma më shumë rrezik jete për pilotët! Stop aventurave ku rrezikohet jeta!”, ishin fjalët e tij. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Dorëheqje, shkarkime të aksionarëve të ndërmarrjeve publike e emërime – gjithçka që ndodhi në mbledhjen e kuvendit komunal të Prishtinës

Dorëheqje, shkarkime të aksionarëve të ndërmarrjeve publike e emërime – gjithçka që ndodhi në mbledhjen e kuvendit komunal të Prishtinës

Prishtina
Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Lajme
Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Kronika e Zezë
Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Politikë
Kalo në kategori