LAJMI I FUNDIT:

Haxhiu: Ligjet të jenë të zbatueshme

Haxhiu: Ligjet të jenë të zbatueshme

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka paralajmëruar se GP i kësaj partie do ta mbështesë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 02/L-31për Lirinë Fetare në Kosovë, duke ditur se kjo është në interes të vendit.

Reklama

“GP i AAK-së do ta votojë në parim dhe do të shohim se ku do të bëjmë ndryshimet e nevojshme”, tha ajo.

Haxhiu tha se ligjet janë në interes të qytetarëve dhe duhet të jenë sa më të zbatueshme.

Ndërsa në emër të Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi i ka dhënë mbështetje këtij projektligji, duke ftuar deputetë e tjerë të japin kontributin e tyre.

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Lajme
Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Elfije Boletini
Zjarr në një autoservis në Duhël të Suharekës, digjen disa vetura

Zjarr në një autoservis në Duhël të Suharekës, digjen disa vetura

Kronika e Zezë
Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Lajme
Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Lajme
Policia ndalon një kamion me targa serbe në veri, kishte të ngarkuar 3600 kg speca - dyshohet se ishin kontrabanduar

Policia ndalon një kamion me targa serbe në veri, kishte të ngarkuar 3600 kg speca - dyshohet se ishin kontrabanduar

Lajme
Kalo në kategori