LAJMI I FUNDIT:

Haskuka i LVV-së dhe Totaj i PDK-së sërish në garë për kryetar të Prizrenit

Haskuka i LVV-së dhe Totaj i PDK-së sërish në garë për kryetar të Prizrenit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 99,80% të votave në total, në tërë territorin e vendit.

Reklama

Sipas rezultateve preliminare shumë komuna do të shkojnë në balotazh. Në mesin e tyre do të jetë edhe Komuna e Prizrenit.

Gara e balotazhit në këtë komunë do të zhvillohet në mes LVV-së dhe PDK-së.

Në këtë komunë numërimi i votave ka përfunduar 100% dhe kandidati i LVV-së, Mytaher Haskuka ka marrë 23 mijë e 504 vota apo 40,43% kurse kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ka marrë 18 mijë e 078 vota apo 31,10%.

Në garën për asamble komunale në këtë komunë vota më së shumti ka marrë LVV-ja me gjithsejtë 15 mijë e 350 apo 28,59%. PDK-ja ka marrë 13 mijë e 870 vota apo 25,83%.

Pjesëmarrja në zgjedhje e qytetarëve të Prizrenit ishte 35,69 % apo 61 mijë e 873 qytetarë nga 173 mijë e 359 sa kishin të drejtë vote. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Kalo në kategori