0Shares

Mehmood Butt nga Punjab i Indisë, që kishte ngrënë gjethe dhe degë për të mbijetuar, tash e 25 vazhdon këtë shprehi sepse pretendon se i ka shkaktuar varësi.

Burri 50-vjeçar ndalon karrocën me gomar, që të mbledhë racionin ditor edhe pse tani ka kushte normale jetese, transmeton Telegrafi.

Varfëria e detyroi të hante gjethe dhe degë, tani është i varur

“Familja ime kishte kushte shumë të vështira dhe unë isha më i moshuari, ushqimin e paktë që e fitoja ia lija më të vegjëlve”, ka thënë Butt lidhur me rastin.

“Në vend se të vidhja, apo të shtrija dorën për lëmoshë nisë të haja gjethe, sepse nuk kisha as kushtet elementare për jetë”.

Gjysmën e jetës e ka kaluar me këtë shprehi të pazakontë

Fqinjët e lejojnë që ai të hyjë në oborr dhe të mbledhë gjethet e freskëta, pa e pasur problem që ia këputë degët. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)