LAJMI I FUNDIT:

Hakerët vjedhin Bitcoina me vlerë prej 40 milionë dollarë

Hakerët vjedhin Bitcoina me vlerë prej 40 milionë dollarë

Hakerët vodhën Bitcoin me vlerë 40 milionë dollarë nga Binance, një nga bursat më të mëdha të kriptovalutave në botë.

Reklama

Sipas njoftimit të kompanisë, përcjell Telegrafi, mbi 7 mijë Bitcoin u vodhën nga hakerët duke përdorur një shumëllojshmëri teknikash, duke përfshirë phishing, viruse dhe sulme të tjera.

Njoftimi thotë se paratë e përdoruesve nuk do të prekën, sepse kompania do të përdor fondin e saj të sigurt të aseteve për të mbuluar humbjen.

Çmimi i Bitcoinit ra me 4.2 për qind pas konfirmim të lajmit për vjedhjen. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Ekonomi
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Ekonomi
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Kalo në kategori