LAJMI I FUNDIT:

Hajni tenton të vjedh 20 mijë euro tek këmbimorja në Prizren, kapet në flagrancë nga qytetarët

Hajni tenton të vjedh 20 mijë euro tek këmbimorja në Prizren, kapet në flagrancë nga qytetarët

Zëdhënësi i DRP në Prizren, Shaban Osmanollaj, njofton se gjatë ditës së sotme, i dyshuari F. I i lindur ne 1987, ka hyrë në zyre këmbimore në qendër të qytetit, duke kërkuar nga viktima që t’i këmbej 25000 franga me euro, dhe me rastin e numërimit të parave i dyshuari i merr 20.000 euro për t’i numëruar, me ç’rast ai e godet viktimën me grusht në fytyrë dhe ik me paratë.

Reklama

Viktima kërkon ndihmë nga qytetarët, ndërsa i dyshuari e godet edhe një qytetar tjetër por ai rrëzohet, ndërkaq në afërsi të ngjarjes ka qenë edhe patrulla policore e cila reagon menjëherë dhe e arreston të dyshuarin.

Vlen të përmendet se i dyshuari veprim të njëjtë ka kryer edhe para rreth një jave ku viktimës ia ka marrë 1820 euro. Lidhur me rastin është njoftuar hetuesi dhe Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që të ndalohet për 48 orë, ka njoftuar zëdhënësi Osmanollaj.

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Policia dhe KFOR-i në veri janë kufiri ndërmjet ekstremistëve të dhunshëm dhe institucioneve paqësore

Kurti: Policia dhe KFOR-i në veri janë kufiri ndërmjet ekstremistëve të dhunshëm dhe institucioneve paqësore

Lajme
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Situata në veri, NATO dërgon edhe 700 ushtarë në Kosovë

Situata në veri, NATO dërgon edhe 700 ushtarë në Kosovë

Siguri
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori