LAJMI I FUNDIT:

Gungat e këmbëve mund të shërohen pa operacion: Ilaçi popullor, i cili vërtet ka efekt!

Gungat e këmbëve mund të shërohen pa operacion: Ilaçi popullor, i cili vërtet ka efekt!

Për dhjetë ditë, kjo procedurë i zvogëlon gungat

Ata të cilët kanë gunga në këmbë e dinë se çfarë dhembje shkaktojnë kur janë të detyruar me orë të tëra të mbathin këpucë, aq më parë ato me taka.


Dhembje, dhembje, shtangie e shputave dhe ndjenjë që do t’ju çmendin. Mirëpo, ekziston ilaçi popullor, i cili mund të ndihmojë madje edhe pa operacion.

Në një legen me ujë të ngrohtë qitni ujë deti dhe zhytni këmbën në të për 15 minuta, çdo ditë gjatë dy javëve, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, gunga në gishtin e madh të këmbës mund të zhduket nëse përzieni akull dhe kripë deti dhe kompresën e vendosni 5 minuta në këtë gungë.

Pastaj vendosni një fashë dhe shtrëngoni mirë shputën. Mbajeni fashën deri në mëngjes.

Procedurën përsëriteni dhjetë mbrëmje dhe do të vëreni që “gunga” ngadalë zvogëlohet, më vonë edhe zhduket tërësisht.

Është shumë me rëndësi që të bëni edhe ushtrime për shputa, siç janë rrotullimi i topit të tenisit apo i shishes me shputë.

Këshillë: Ky informacion nuk zëvendëson këshillat e mjekut ose ofruesit të kujdesit shëndetësor dhe nuk marrim përgjegjësi për ndërveprimet ose efektet negative. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Kur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjak

Kur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjak

Shëndetësi
Kalo në kategori