LAJMI I FUNDIT:

Gongu i MTV-së nga vitet 1980 del për shitje në ankand

Gongu i MTV-së nga vitet 1980 del për shitje në ankand

Një kompani ankandi pret të marrë 10,000-15,000 dollarë për një pjesë të pazakontë të historisë muzikore – gong MTV nga vitet 1980.

Reklama

Bonhams tha se gongu i MTV – i cili është në dispozicion për ofertë deri në orën 15:00 sipas kohës lokale – ishte një nga dy gonget e bërë për rrjetin kabllor.

Gongu në ankand u përdor nga MTV në ngjarjet e organizuara nga ta dhe në transmetimet e bëra gjatë asaj dekade, shkruan UPI, transmeton Telegrafi.

View this post on Instagram

A post shared by Bonhams (@bonhams1793)


“Ky gong u përdor në nga Tina Turner kur u shfaq si prezantuese e ftuar për një emision ku foli për videot e saj të preferuara muzikore në vitin 1986”, thuhet në listim.

“Ajo e nisi shfaqjen duke u kthyer me kokë poshtë në stendën e gongut për të goditur gongun me këmbë”, vazhdon përshkrimi.

Gongu Paiste i punuar me çekiç, i cili mban logon e MTV, nuk përfshin një mbështetëse, bënë të ditur shtëpia e ankandit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada - Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada - Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Interesante
Një krijesë misterioze kapet nga kamera në ujërat e Karolinës së Jugut

Një krijesë misterioze kapet nga kamera në ujërat e Karolinës së Jugut

Interesante
Ndikuesit hoqën dorë nga adoptimi i një fëmije sepse nuk mund ta ekspozojnë në internet

Ndikuesit hoqën dorë nga adoptimi i një fëmije sepse nuk mund ta ekspozojnë në internet

Interesante
Kalo në kategori