Gjatë transmetimeve direkte, shikuesit kanë mundësi të shikojnë se çfarë ndodhë në një vend tjetër – në kohë reale.Por, në këto gjashtë raste të pazakonta, ata nuk kanë dashur jo që të jenë aty, po as t’i shikojnë, transmeton Telegrafi.

Sulmi në Kullat Binjake

Më 11 shtator të vitit 2001, shikuesit nuk kanë mundur t’ju besojnë syve, kur me aeroplanë janë sulmuar Kullat Binjake që ndodheshin në New York.

Atentati ndaj Jack Rubyt

Teleshikuesit po përcillnin lëvizjet me polici të Jack Rubyt, i cili e kishte qëlluar për vdekje presidentin John F. Kennedy, kur gjithçka ndryshoi. Atentatori u qëlluar me plumb dhe ai u shtri pa ndjenja në tokë.

Reklama

Dështon lansimi i raketës

Me shumë vëmendje, miliona njerëz po e shikonin lansimin e Challenger Space Shuttle, kur fluturakja eksplodoi dhe u shkatërrua.

Reklama

Vetëvritet prezantuesja

Prezantuesja e ‘Channel 40’, Christine Chubbuck, i ka shokuar shikuesit, kur ka bërë vetëvrasje gjatë emisionit. Ajo e ka akuzuar mediumin ku punon dhe ka thënë se do të sjell gjak të freskët, njëjtë sikurse materialet që i shfaq.

Uragani godet papritur

Gjatë transmetimit të një ndodhie të zakontë në New Orleans, gjithçka u shndërrua në tragjedi, shkaku i uraganit që e qëlloi atë vend.

Mosmarrëveshje mes këngëtarëve

Në këtë përzgjedhje, nuk mungon as rasti më i çuditshëm në shou biznes, kur Kanye West ia rrëmbeu trofeun Tailor Swiftit, me pretendimin se ajo nuk e meriton çmimin. /Telegrafi/

Reklama