Ish-ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka kërkuar ndihmë nga personat që e kanë kaluar coronavirusin, për të siguruar plazmë të gjakut për babain e tij.

Cakaj përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se ndihmuesit e mundshëm duhet të kenë mbi 50 antitrupa.

Ai luti të gjithë ata që kaën vullnetin të ndihmojnë që të lajmërohen në Qendrën e Transfuzionit të Gjakut në QKUK.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq,

I shtrënguar nga beteja me COVID-19, detyrohem të ju kërkojë ndihmë personale për të siguruar me urgjencë plazmë të gjakut për grupin A pozitiv, për babain tim, Shkelzen Cakaj.

Reklama

Gjaku duhet të përmban mbi 50 antitrupa!

Ndihmuesit e mundshëm duhet të lajmërohen sa më parë në Qendrën e Transfuzionit të Gjakut në QKUK, në emër të babait tim, Shkelzen Cakaj.

Reklama

Po ashtu, të gjithë ata që kanë mundësi mund të na kontaktojnë drejtëpërdrejtë edhe në këtë numër telefoni: +38345101998!

Ju falemnderoj përultësisht dhe Zoti ju bekoftë. /Telegrafi/