LAJMI I FUNDIT:

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Dasmat janë ndër ngjarjet më të rëndësishme dhe të bukura në jetën e një individi dhe një komuniteti.

Ato përfaqësojnë kulmin e dashurisë dhe përkushtimit të dy njerëzve që vendosin të lidhin jetën e tyre përmes martesës.


Në shumë kultura, dasmat janë të pasura me rite dhe zakone që janë trashëguar brez pas brezi.

Çdo detaj, nga veshja e nuses dhe dhëndrit, deri te muzika dhe ushqimi, ka një kuptim të veçantë dhe simbolizon fillimin e një jete të re të përbashkët.

Veshja tradicionale e nuses, zakonisht një fustan i bardhë që simbolizon pastërtinë dhe fillimin e ri, dhe kostumi elegant i dhëndrit, janë pjesë e magjisë së këtij momenti.

Megjithatë, disa prej çifteve kanë përzgjedhur veshjet e tyre me të cilat janë bërë gaz i botës.

Për më tepër shikoni imazhet e mëposhtme. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Fun
Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Fun
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Studenti shkruan emrat e katër vajzave në vend të pjesëve të zemrës - diagrami i organit ngjall reagime qesharake

Studenti shkruan emrat e katër vajzave në vend të pjesëve të zemrës - diagrami i organit ngjall reagime qesharake

Fun
Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Interesante
Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Interesante
Kalo në kategori