Fitorja nuk i mjaftoi, Feronikeli 74 do të luajë në barazh

Feronikeli 74 ka shënuar fitore ndaj Fushë Kosovës me rezultat 3-0, në xhiron e fundit, por kjo nuk i ka mjaftuar për të shpëtuar.

Drenicasit e mbyllën pjesën e parë në epërsi me golin e Kastriot Rapucës që erdhi në minutën e 10-të.

Feronikeli në minutën e 82-të shtoi epërsinë me golin e Ilirid Ademit për 2-0.

Krejt në fund shënoi edhe Shpresim Zogu për rezultatin 3-0.

Feronikeli ’74 me 44 pikë zë vendin e tetë dhe do të luajë në barazh për qëndrim në elitë, me fituesin e ndeshjes Prishtina e Re – Dinamo Ferizaj. /Telegrafi/

Heroi i Real Madridit në Ligën e Kampionëve ka marrë një vendim befasues për t’u larguar

Koeficienti i barazimit po bie vrullshëm, rregullsia e ndeshjes në Euro 2024 vihet në dyshim

Videoja e reagimit të Montellas ndaj Gulerit shkaktoi skandal dhe kërcënime, Federata Turke duhej të reagonte

Në një intervistë të jashtëzakonshme, Messi thyen 'konfuzionin' që ka sjellë në futboll stili i Guardiolës

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti