LAJMI I FUNDIT:

FBI thotë se sulmi në bazën e Marinës amerikane në Florida ‘supozohet’ se ishte sulm terrorist

FBI thotë se sulmi në bazën e Marinës amerikane në Florida ‘supozohet’ se ishte sulm terrorist

Të shtënat në Pensacola, në bazën e Marinës amerikane janë duke u hetuar si sulm i mundshëm terrorist, tha FBI këtë të diel, transmeton Telegrafi.

Reklama

“Ne punojmë me supozimin se ky ishte një akt terrorizmi”, tha Rachel Rojas, agjenti special i FBI, në një konferencë shtypi për sulmin e së premtes që vrau tre studentë të rinj të Marinës.

Hetuesit ende po përpiqen të përcaktojnë një motiv në lidhje me sulmin që e bëri Mohamed Saeed Alshamrani, 21 vjeç, i cili ata thonë se kishte marrë një armë Glock 45 dhe sulmoi bazën e Marinës amerikane.

Rojas konfirmoi se “miqtë, shokët e klasës dhe bashkëpunëtorët e tjerë” të vrasësit janë duke u intervistuar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Filmohet aksidenti rrëqethës në Itali, çifti nga Zvicra digjet për së gjalli brenda Ferrari-it

Filmohet aksidenti rrëqethës në Itali, çifti nga Zvicra digjet për së gjalli brenda Ferrari-it

Evropa
Të gjithë e shmangën Gerhard Schroderin në përvjetorin e ditës së bashkimit të Gjermanisë

Të gjithë e shmangën Gerhard Schroderin në përvjetorin e ditës së bashkimit të Gjermanisë

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Si po e shfrytëzojnë bandat suedeze Spotify për të pastruar paratë?

Si po e shfrytëzojnë bandat suedeze Spotify për të pastruar paratë?

Evropa
Ministria Britanike e Mbrojtjes: Flota ruse në Detin e Zi është mposhtur

Ministria Britanike e Mbrojtjes: Flota ruse në Detin e Zi është mposhtur

Evropa
Tërmeti godet Napolin, italianët alarmohen se mund të “aktivizohet” vullkani – publikohen pamjet e momentit kaotik

Tërmeti godet Napolin, italianët alarmohen se mund të “aktivizohet” vullkani – publikohen pamjet e momentit kaotik

Evropa
Kalo në kategori