LAJMI I FUNDIT:

Falimentimi i bankave rriti çmimin e arit

Falimentimi i bankave rriti çmimin e arit

Çmimi i arit aktualisht është afër nivelit më të lartë të të gjitha kohërave pasi aktualisht po tregtohet me 1,815 euro për ons (çmimi i gushtit 2020 ishte 1,820 euro).

Reklama

Forcimi i vlerës së arit vjen në një kohë kur sektori bankar ka probleme, ku disa banka tashmë kanë falimentuar në SHBA.

Trendi i investimit në ar është vazhdimisht në rritje.

Të dhënat nga Këshilli Botëror i Arit tregojnë se nga viti 2000 e deri më sot, ky trend është rritur me 12 për qind në vit.

Ari zakonisht arrin vlera më të larta gjatë recesioneve, krizave ekonomike dhe paqëndrueshmërisë politike.

Kështu, për shkak të krizës së dytë më të madhe bankare në historinë e Shteteve të Bashkuara, këtë herë çmimi i arit u rrit për më shumë se 100 dollarë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
​Kalon propozimi i Rrahmanit për pagën minimale deri në 500 euro, e kundërshton ministri Hekuran Murati

​Kalon propozimi i Rrahmanit për pagën minimale deri në 500 euro, e kundërshton ministri Hekuran Murati

Ekonomi
Nuk ka kohë për të humbur - kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Nuk ka kohë për të humbur - kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Auto Mita
“Shtëpia e Arkitektëve”- databaza më e madhe në rajon dhe e para e llojit të vet që Agimi Company e ka krijuar

“Shtëpia e Arkitektëve”- databaza më e madhe në rajon dhe e para e llojit të vet që Agimi Company e ka krijuar

Agimi Company
Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Ekonomi
Kriza e kostos së jetesës – sa kushton të jetosh në Prishtinë?

Kriza e kostos së jetesës – sa kushton të jetosh në Prishtinë?

Ekonomi
Udhëtoni me çmime ekonomike prej katër vendeve evropiane drejt Kosovës

Udhëtoni me çmime ekonomike prej katër vendeve evropiane drejt Kosovës

Prishtina Ticket
Kalo në kategori