LAJMI I FUNDIT:

ELEM: Nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike

ELEM: Nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike

“Çmimi i energjisë elektrike nuk do të rritet edhe pse nga fillimi i vitit ELEM blenë energji me çmim të shtrenjtë” deklaroi drejtori i përgjithshëm i kompanisë ELEM, Kristijan Mickoski, në pyetjet e gazetarëve pas vizitës në TEC Manastir, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Rrymë kemi blerë në nëntor dhe dhjetori, ndërsa në janar e kemi blerë me çmim të shtrenjtë, pastaj e shesim me çmim më të ulët. Ne do të tentojmë të blejmë energji të lirë në qershor, kur edhe do të mbarojë viti i rregulluar”, deklaroi Mickoski.

Humbja e energjisë elektirke, sipas tij, do të kompensohet nga rritja e prodhimit të energjisë elektirke për 10% në tre mujorin e parë të këtij viti në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar dhe me uljen e çmimit në muajt mars dhe prill. Nga ELEM gjithashtu thonë se tani janë në gjendje të favorshme financiare./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori