LAJMI I FUNDIT:

Elefanti bëri një sulm të rrallë fatal ndaj një krokodili, për të mbrojtur të voglën e saj

Elefanti bëri një sulm të rrallë fatal ndaj një krokodili, për të mbrojtur të voglën e saj

Një elefant mama tregoi se ishte në gjendje të bënte gjithçka kur një grabitqar iu afrua shumë të voglit të saj një hapësirë me ujë në Zambia.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në një video në YouTube të postuar të martën, elefanti goditi një krokodil për vdekje në një sulm të rrallë të regjistruar nga një celular.

Nadav Ossendryver, themeluesi i Latest Sightings, i cili postoi pamjet, i tha HuffPost se në 10 vitet e tij të ndarjes së momenteve të kafshëve të egra, ai kurrë nuk kishte parë një elefant të kërcente mbi një krokodil.

Ajo filloi ta shkelte dhe madje e mbështjelli “hundën” rreth bishtit të krokodilit.

Elefantët mund të ngrenë deri në 350 kilogramë me “hundën” e tyre, sipas FactAnimal.com, kështu që krokodili nuk ishte problem.

Presioni dërrmues nga elefanti “rezultuan në ngordhjen e pashmangshme” të krokodilit, shkruan Latest Sightings në përshkrimin e videos.

Hans Henrik Haahr, videograf në safari që kapi momentin, tha për Latest Sightings se sulmi ishte “tronditës”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Lavaman, vazo lulesh... Kjo mace portokalli ngjit absolutisht gjithçka në shtëpi

Lavaman, vazo lulesh... Kjo mace portokalli ngjit absolutisht gjithçka në shtëpi

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Amerikania me gjuhën e saj të ndarë shokon përdoruesit me mënyrën se si i ha 'shpagetat'

Amerikania me gjuhën e saj të ndarë shokon përdoruesit me mënyrën se si i ha 'shpagetat'

Interesante
Kalo në kategori