Pas orës 21 edhe një tërmet e ka goditur Shkupin por nuk dihet ende saktë ku ka qenë epiqrndra dhe sa i fortë ka qenë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Përndryshe, në Shkup sot kanë ndodhur 3 tërmete tjera. Një në mëngjes në ora 7, një rreth orës 15 e 10 minuta i fortë prej 5.3 shkallëve të Rihterit dhe një në ora 16 e 47 minuta i fortë prej 2.1 shkallëve të Rihterit./Telegrafi/

Lexo të gjithë lajmet për tërmetet në Maqedoni Lexo të gjithë lajmet për tërmetet në Maqedoni