Nuk do të gjeni asgjë më të shpejtë se kjo recetë të cilën na e tregon kuzhinieri i famshëm Gordon Ramsay.

Reklama

Përbërësit:

– 120 g sheqer pluhur,
– 300 g krem,
– ekstrakt vaniljeje (sipas dëshirës),
– 250 g djathë mascarpone,
– biskota (një lloj gurabije e ëmbël),
– një filxhan kafe të zezë të fortë.

Përgatitja:

Në një enë qitni sheqerin pluhur, shtoni kremin.

Përzierjen e djathit mascarpone dhe vaniljen qiteni në krem dhe të gjitha bashkë përzieni mirë.

Biskotat ndani përgjysmë, njomni në kafe dhe vendosni në gotë.

Qiteni përzierjen në gotë dhe sipër (në majë) gërryeni një çokollatë të zezë.

Reklama

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.