LAJMI I FUNDIT:

E vërteta mbi rrojën: A rriten vërtet nga rroja qimet më shpejt, bëhen më të dendura dhe më të errëta?

E vërteta mbi rrojën: A rriten vërtet nga rroja qimet më shpejt, bëhen më të dendura dhe më të errëta?
Beautiful woman shaving handsome man

Ekzistojnë shumë mite mbi rrojën, për shkak të së cilës njerëzit shpesh orientohen për zgjidhje alternative për eliminimin e qimeve.

Kurt Sten është biolog, i cili merret me studimin e folikulave dhe strukturën e qimeve dhe ka vendosur që t’ua vërë pikën paragjykimit për rrojën, transmeton Telegrafi.


Ai i është përgjigjur pyetjes e cila më së shumti i intereson njeriut modern, ndërkaq ajo është se a janë qimet pas rrojës më të dendura, më të trasha dhe më të ashpra.

Shumica e njerëzve ndryshojnë metodën e eliminimit të qimeve, sepse janë të bindur që rruajtja është “fajtore’ për forcimin e qimeve.

Mirëpo, Kurt Sten ka shpjeguar që rruajtja ka vetëm një efekt të padëshiruar, e ai është rritja e shpejtë e qimeve.

001

Në të vërtetë, kur i rruani qimet, ju i prisni në pjesën më të trashë të tyre, kështu që ato nuk rriten më të trasha se që janë në të vërtetë.

Vetvetiu kjo shpjegon edhe iluzionin që janë më të errëta, me çka është e qartë përse duken që në zonën e trajtuar ka më shumë sosh. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Meshkujt e këtyre shteteve e kanë penisin më të madh në botë

Meshkujt e këtyre shteteve e kanë penisin më të madh në botë

Lifestyle
Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Bëje vet
Meshkujt të cilët ju bëjnë këto pesë pyetje janë bindshëm më të mirët në seks

Meshkujt të cilët ju bëjnë këto pesë pyetje janë bindshëm më të mirët në seks

Intimitet dhe Pasion
Disa arsye pse mund të jeni beqarë, sipas shkencës

Disa arsye pse mund të jeni beqarë, sipas shkencës

Lifestyle
10 kuriozitete mbi macet, që ndoshta nuk i dinit

10 kuriozitete mbi macet, që ndoshta nuk i dinit

A e dini se...
Kalo në kategori