LAJMI I FUNDIT:

E kishin ulur në mes të dy pasagjerëve të trashë, pasagjeri rrëfen vuajtjet që kishte përjetuar në aeroplan

E kishin ulur në mes të dy pasagjerëve të trashë, pasagjeri rrëfen vuajtjet që kishte përjetuar në aeroplan

Një burrë në Australi po padit kompaninë American Airlines pasi ai ishte ulur pranë dy njerëzve të trashë në një fluturim katërmbëdhjetë orësh – një rrethanë e cila ai pretendon se shkaktoi edhe lëndime të qafës.

Reklama

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Michael Anthony Taylor, 67, tha se linja ajrore nuk e lejoi atë të lëvizte vendin, duke e lënë atë “ulur, të gjunjëzuar,…” për pjesën më të madhe të fluturimit nga Sydney në Los Anxhelos.

Ai tha se pozicioni i tij i pakëndshëm gjatë fluturimit i shkaktoi lëndime të pjesës së poshtme dhe të sipërme të shpinës, si dhe plagë në qafë.

“Unë nuk kam diçka me njerëzit në vendet pranë meje – ata kanë paguar biletat gjithashtu”, ka thënë më tej ai.

“Linja ajrore mund të më gjente një vend tjetër ose të lëvizte ata nga aty”.

Avokati i tij tha se rasti mund të çojë në një shtytje për kompanitë ajrore që të bëjnë aeroplanët e këtij lloji më të rehatshme.

Deri më tani thuhet se American Airlines ende nuk i është përgjigjur këtij pretendimi. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Kalo në kategori