Nuk keni nevojë për shumë artikuj ushqimorë, por edhe receta është mjaft e thjeshtë

Përgatitja është e thjeshtë dhe gjithçka që ju nevojitet janë pak artikuj ushqimorë, kështu që është ideale nëse ju hahet diçka dhe nuk keni shumë artikuj ushqimorë në shtëpi.

Mund ta mbushni si një picë të zakonshme, me perime, kërpudha, sallam, proshutë…

Për një version më të shpejtë, mund të blini brumë të gatshëm.

Për bazën e bardhë do t’ju shërbejë salcë kosi, rikota dhe çdo lloj djathi i butë i kripur.

Picën e bardhë mund ta plotësoni me krem gatimi, vaj ulliri, mozzarella ose djathë të grirë.

Reklama

E lyejmë brumin me krem ose djathë, kripë e piper dhe e plotësojmë sipas dëshirës. Mund të jetë proshutë e grirë hollë ose salsiçe, kërpudha, kungullesha, qepë, ton, spinaq e të ngjashme.

Reklama

Hidhni barishte të freskëta si trumzë, qiqra, majdanoz. Mund të shtoni rukolë dhe borzilok pas pjekjes.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.