LAJMI I FUNDIT:

E kanë pru LDK-në në nivel të AAK-së, “Mos u kruaj me Aleancën”- Abdixhikut i reagojnë nga AAK-ja

E kanë pru LDK-në në nivel të AAK-së, “Mos u kruaj me Aleancën”- Abdixhikut i reagojnë nga AAK-ja

Një deklaratë e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku për kritikët brenda partisë ka prekur edhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Abdixhiku të enjten u treguar i ashpër me kritikët e tij brenda partisë, e që janë kryesisht ata që dikur kishin pushtet në LDK.

Ai tha se nëse kanë ide të reja, mund t’i paraqesin në Kuvendin e radhës të LDK-së, në pranverë.

“Nëse kanë ide tjetër, në pranverën e vitit të ardhshëm le ta paraqesin në Kuvendin e LDK-së”, ka theksuar Abdixhiku në emisionin Pressing të T7. Duke mos përmendur emrat e tyre, kur është pyetur nga autori i emisionit për kritikat që vijnë kryesisht nga zyrtarët e partisë, Agim Veliu e Skender Hyseni, Abdixhiku ka thënë se me ta partia kishte shënuar rënie të madhe.

Reklama

“E kanë pru LDK-në në nivel të AAK-së. Mos t’më japin ligjërata. S’mund të më japin as mua e as kolegëve të mi se si qeveriset me një parti”, ka deklaruar ai.

“Nuk i kuptoj se si njerëzit e LDK-së e bëjnë opozitën kundër LDK-së. Ne nuk jemi të imponuar në LDK, ne jemi të zgjedhur aty. Këta që opozitën e vetme e bëjnë kundër LDK-së, s’i kuptoj fare. Sa herë që bëj diçka ka një kor gazmor, që nis me një ish-zyrtar të LDK-së dhe përfundon me një gazetar të ish-pushteteve dhe të gjithë bashkë më sulmojnë mua”, ka përfunduar ai.

E “niveli i AAK-së” ka nxitur reagimin e kësaj partie.

Zëdhënësi i  AAK-së, Lulëzim Blaka, ka reaguar ndaj deklaratës, duke e quajtur Abdixhikun parashutist në LDK, e ka këshilluar që përplasjet brenda partisë t’i zgjidh në oborrin e vet.

Reklama

“Lumir Abdixhiku, një ‘parashutist’ në LDK, është mirë që përplasjet që i ka brenda partisë, t’i zgjidhë brenda oborrit të vet, e të mos kruhet me Aleancën. Nëse atij po i lëkundet karriga  në zgjedhjet e brendshme që i ka, apo nëse s’ka këllçe t’i bëjë opozitë Albin Kurtit, ne nuk i kemi faj. Mere veten me të mirë o Lum Lumiri!”, ka shkruar Blaka, transmeton Telegrafi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shqiptari u kap për drogë, por kishte çaj, Rama: S'jam i sigurt se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse kjo do t’i ndodhte një britaniku

Shqiptari u kap për drogë, por kishte çaj, Rama: S'jam i sigurt se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse kjo do t’i ndodhte një britaniku

Lajme
Gjenden dy vajzat e zhdukura në Shkup

Gjenden dy vajzat e zhdukura në Shkup

Lajme
Jep dorëheqje zëvendësministrja e Mjedisit, Linda Çavdarbasha

Jep dorëheqje zëvendësministrja e Mjedisit, Linda Çavdarbasha

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
MPB me detaje për gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Shkup

MPB me detaje për gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Shkup

Lajme
“Për historinë që nuk mund të rishkruhet”, ideatorët e “Liria Ka Emër” ftojnë të gjithë qytetarët në marshin për drejtësi

“Për historinë që nuk mund të rishkruhet”, ideatorët e “Liria Ka Emër” ftojnë të gjithë qytetarët në marshin për drejtësi

Lajme
Kalo në kategori