0Shares

Pronarja e paemëruar nga Gjermania, ka zbrazur në motorin e veturës Mini pesë litra detergjent për pastrimin e xhamave.

Nuk dihen motivet pse e ka kryer këtë veprim, por dihet se pajisja që e vë në lëvizje makinën është bllokuar nga krijimi i masës së dendur në formë shpuze të ngjitshme, transmeton Telegrafi.

Materia e ka bllokuar tërësisht motorin dhe tani duhet të zëvendësohet me një të ri.

Ky incident që nuk ka ndodhur më parë, nuk dihet nëse do t’i kompensohet nga kompania e sigurimit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)