LAJMI I FUNDIT:

A e dini se cilat ulëse janë më të sigurta në një veturë, tren, autobus apo aeroplan, në rast të ndonjë aksidenti (Foto)

A e dini se cilat ulëse janë më të sigurta në një veturë, tren, autobus apo aeroplan, në rast të ndonjë aksidenti (Foto)

A keni menduar ndonjëherë se cila ulëse është më e mira për të zgjedhur në një automjet, në të cilën ju në rast të një aksidenti do të kishit shansin më të mirë për të mbijetuar?

Në disa pamje të ilustruara, përcjell Telegrafi, thuhet se shfaqen disa këshilla rreth asaj se cilat vende janë zgjidhja më e mirë në makinë, minibus, trolejbus, tren, anije dhe aeroplan.

Sipas asaj që thuhet vendet e “ngjyrosura” me të gjelbër janë më të sigurta, ndërsa ato me të kuqe janë me rrezik më të lartë. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Metoda super e thjeshtë për t’i tharë rrobat gjatë dimrit për 15 minuta

Metoda super e thjeshtë për t’i tharë rrobat gjatë dimrit për 15 minuta

Interesante
Burri nga Florida kap peshkaqenin pa u frikësuar fare

Burri nga Florida kap peshkaqenin pa u frikësuar fare

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Burri ndan fotot e

Burri ndan fotot e "iPhone 15 të rremë" që pranoi nga Amazon - reagon kompania

Fun
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Kalo në kategori