Një video e tmerrshme ka zbuluar momentin kur një yll i TikTok pothuajse vdiq pasi u bllokua nën akull ndërsa po filmonte për kanalin e tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Jason Clark, një yll i TikTok me mbi 415,000 ndjekës, u përpoq të notonte nën akull në një liqen të ngrirë në Utah.

Ndërsa filloi fillimisht fortë, ai shpejt u çorientua dhe u përpoq të gjente vrimën që kishte bërë në akull për të dalë.

Ai shpjegoi: “Unë nuk kam qenë kurrë kaq afër të vdes”.

View this post on Instagram

I have never been this close to dying. I didn’t think my eyeballs would freeze so quick. The surface of the water where the hole was didn’t look any different than the bottom of the ice. When I flipped around and felt solid ice I thought I was at the hole. When I wasn’t that’s when I decided to head back and follow the dust I kicked up. The dust I kicked up had drifted and led me further away. I then tried to break the ice with my back, you can see in the video. I don’t know what made me turn around one last time. I was so short on breath I couldn’t really see anymore. I had accepted that was it and I wasn’t going to make it. I swung my hand at what I though was just a lighter spot of ice and my hand came through. I then got a ton of energy to stand up. It took 2-3 breaths to regain my vision after resurfacing. Aftermath is in the other video. 📷: @abbytodolist was filming. When there are scary moments I joke a lot. She genuinely thought it was another one of my jokes and didn’t recognize the severity of the situation.

A post shared by Jason Clark (@jasontodolist) on Feb 24, 2020 at 6:24am PST

Ai tha: “U përpoqa ta thyeja akullin me shpinë”.

Ndërsa e dashura e Clark, Abby McDonald ishte duke filmuar incidentin, ajo fillimisht mendoi se Clark po bënte shaka.

Fatmirësisht Clark doli dhe madje u përpoq të notonte për herë të dytë, megjithëse me një vrimë shumë më të madhe. /Telegrafi/