Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhjen në një gurthyes në fshatin Bellopojë të Pejës, më 16 mats.

Arrestimi është të mërkurën dhe me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Më 18.03.2020 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën e vjedhjes nga gurthyesi pronë e viktimës mashkull kosovar i cili ka deklaruar se i janë vjedhur gjëra të ndryshme pune në vlerë rreth 2600 euro”, thuhet në raport. /Telegrafi