LAJMI I FUNDIT:

Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ – shpëtuan fëmijën që ishte kacavarur në një dritare të një ndërtese

Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ – shpëtuan fëmijën që ishte kacavarur në një dritare të një ndërtese

Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ pasi pamjet e shpëtimit u postuan në mediat sociale.

Reklama

Fëmija, i cili ishte varur në katin e tretë të një pallati në Kajro, kryeqytetin e Egjiptit, u shpëtua në momentin e fundit nga fqinjët kur ishte gati të rrëzohej.

Djali i vogël u shpëtua në momentin e fundit, i varur në dritaren e një apartamenti në katin e tretë të një pallati në Ain Shams, në verilindje të kryeqytetit të Egjiptit, Kajro.

Ndërsa qytetarët përreth hapnin batanijet poshtë pallatit në rast se fëmija rrëzohej, fqinjët që jetonin në katin e poshtëm dolën nga dritarja dhe e shpëtuan fëmijën e vogël.

Dy të rinj egjiptianë u shpallën “heronj” pas postimit të pamjeve të shpëtimit, të regjistruara moment pas momenti në rrjetet sociale. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Evropa
Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Evropa
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Evropa
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Kalo në kategori