LAJMI I FUNDIT:

I duan gjërat e bukura dhe të thjeshta – si ta bëni për vete një person të shenjës së Virgjëreshës

I duan gjërat e bukura dhe të thjeshta – si ta bëni për vete një person të shenjës së Virgjëreshës
(Foto: Pexels)

Që prej datës 23 gusht kemi hyrë zyrtarisht në shenjën e Virgjëreshës.

Personat e kësaj shenje janë “maniakë” ndaj pastërtisë dhe kjo sjellje për shumë njerëz kthehet në bezdi dhe madje shqetësuese. Nevoja për të pasur kontroll mbi higjienën bëhet e bezdisshme për të tjerët. Tepër të përkushtuar ndaj njerëzve në jetën e tyre, të kujdesshëm, të besueshëm, ata nuk e kanë të vështirë të gjejnë sukses profesional. Puna e palodhur nuk i tremb.

Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës i duan gjërat e bukura dhe të thjeshta. Nëse dëshironi t’i tregoni një personi të Virgjëreshës se sa të veçantë janë për ju, atëherë jepini një bimë ose një buqetë me lule. Ata pëlqejnë të jenë në gjendje të testojnë dhe ushtrojnë mendjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ata i duan aktivitetet dhe lojërat ku duhet të bëjnë shumë matematikë, strategji ose llogaritje mendore.


Jemi në sezonin e Virgjëreshës, ndikimi te të gjitha shenjat
Lexo po ashtu Jemi në sezonin e Virgjëreshës, ndikimi te të gjitha shenjat

Virgjëreshat mund të duken të pashoqërueshëm në fillim. Në veçanti, ata janë të lumtur kur mund të gjejnë dikë me të cilin mund të ndajnë një bisedë të detajuar dhe intelektuale. T’i ftosh në prezantimin e një libri, në një mbrëmje në teatër ose në një darkë mund të jetë mënyra më e mirë për t’i mahnitur ata. Nëse doni të bëni një Virgjëreshë të lumtur, falënderojeni atë për të gjitha gjërat e mira që bën për ju. Të lindurit në shenjën e Virgjëreshës pëlqejnë të ndihen të rëndësishëm në jetën e një personi dhe të konsiderohen të veçantë.

Për ta bërë të lumtur një Virgjëreshë, përpiquni ta bëni atë të qeshë. Virgjëreshat dinë të ndjekin një dietë strikte. Ata i duan ushqimet si perimet e stinës. Shumë të lindur nën këtë shenjë janë vegjetarianë. Të gjithë preferojnë kuzhinën tradicionale dhe të thjeshtë. Virgjëreshave u pëlqen të mbajnë shtëpitë e tyre të pastra. Nëse doni t’i bëni dhuratë një personi të Virgjëreshës, qirinjtë janë gjithmonë zgjidhja e duhur./Tar/Top Channel/

Në trend Stil

Më shumë
Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Intimitet dhe Pasion
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Këto tri shenja të horoskopit mund të kenë probleme me paratë në muajt e ardhshëm

Këto tri shenja të horoskopit mund të kenë probleme me paratë në muajt e ardhshëm

Astrologji
Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Çfarë të vizitosh
Një teknikë për orgazma të shumëfishta që pakkush e di: Gjithmonë do të dëshironi më shumë, më shumë, dhe më shumë...

Një teknikë për orgazma të shumëfishta që pakkush e di: Gjithmonë do të dëshironi më shumë, më shumë, dhe më shumë...

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori