LAJMI I FUNDIT:

Dollari fiton mbi euron pas rritjes së shitjeve me pakicë në SHBA

Dollari fiton mbi euron pas rritjes së shitjeve me pakicë në SHBA

Dollari amerikan fitoi terren pas rritjes së shitjeve me pakicë, ndërkohë që euro është dëmtuar nga rënia e prodhimit në rajon.

Reklama

Shitjet me pakicë të Shtetet e Bashkuara të Amerikës u rritën, ndërkohë që ekonomitë familjare nxitën blerjet e automjeteve dhe një sërë produkte të tjera.

Të dhëna të tjera treguan se numri i amerikanëve që paraqitën aplikacionet për përfitime nga papunësia ra në nivelin më të ulët pas dy viteve, gjë që paraqet qëndrueshmëri në ekonomi.

Investitorët kanë thënë se rritja botërore po stabilizohet pas një ngadalësimi.

“Investitorët janë të shqetësuar për shëndetin e ekonomisë botërore, të Eurozonës dhe fatin e euros që janë të lidhur ngushtë me të”, tha Ricardo Evangelista, një analist i lartë në ActivTrades në Londër.

Javë më parë, presidenti i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi, paraqiti planin për një mbështetje të Eurozonës, nëse ngadalësimi i saj vazhdon. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Murati i reagon Ramës me një shprehje gjermane: Ai momenti kur ty të vie turp për të bëmat e tjetrit

Murati i reagon Ramës me një shprehje gjermane: Ai momenti kur ty të vie turp për të bëmat e tjetrit

Ekonomi
Prishtina Ticket nis fluturimet në destinacionin Memmingen – Prishtinë - Memmingen

Prishtina Ticket nis fluturimet në destinacionin Memmingen – Prishtinë - Memmingen

Prishtina Ticket
3P Logistics me çmime bombastike në shërbimet e transportit parcial të mallrave për gjithë Evropën

3P Logistics me çmime bombastike në shërbimet e transportit parcial të mallrave për gjithë Evropën

3P Logistics
VitaLand feston 1 VJETORIN: Ejani dhe merrni pjesë në festën më të madhe të vitit!

VitaLand feston 1 VJETORIN: Ejani dhe merrni pjesë në festën më të madhe të vitit!

Vitaland
Ftesë për të gjitha lideret e ardhshme! Filloni karrierën tuaj në Buçaj, aplikoni për 10 pozitat e hapura si Përfaqësuese të Shitjes!

Ftesë për të gjitha lideret e ardhshme! Filloni karrierën tuaj në Buçaj, aplikoni për 10 pozitat e hapura si Përfaqësuese të Shitjes!

Buçaj
Rritet për 18 për qind numri i përfitueseve nga skema e pensioneve të moshës

Rritet për 18 për qind numri i përfitueseve nga skema e pensioneve të moshës

Ekonomi
Kalo në kategori