Djemve prapa kanalit Garage54 nuk u mungon imagjinata, por edhe njohuria.

Në serinë e re, vetura Lada është përsëri në qendër të vëmendjes nga këta djem.

Këtë herë ata donin të ndërhynin te Lada dhe në vend që të zgjeronin shinat e rrotave, ata vendosën për procedura më ekstreme – ata bashkuan dy Lada, transmeton Telegrafi.

Dhe kjo nuk është aspak një detyrë e lehtë.

Dhe ndërsa bashkimi i trupit kërkon përforcime, pezullimi dhe drejtimi janë edhe më komplekse. Në të njëjtën kohë, secila Lada mbajti drejtimin dhe motorin e saj, dhe pas përbërjes shtesë të makinës, më saktësisht makinat mbërritën në terrenin e stërvitjes.

Duke gjykuar nga videoja, ekipi kaloi shumë mirë. /Telegrafi/