LAJMI I FUNDIT:

Diplomatët rusë kalojnë kufirin e Koresë Veriut me një karrocë hekurudhore, e cila ishte shtyrë me duar

Diplomatët rusë kalojnë kufirin e Koresë Veriut me një karrocë hekurudhore, e cila ishte shtyrë me duar

Një grup diplomatësh rusë dhe familjet e tyre kanë bërë një largim të pazakontë nga Koreja e Veriut me një karrocë hekurudhore të shtyrë me dorë për shkak të masave të rrepta të COVID-19.

Reklama

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, tetë personat udhëtuan me tren dhe autobus para se të dilnin përtej kufirit rus për rreth 1 kilometër me një karrocë mbi shinat e trenit.

Koreja e Veriut ka bllokuar shumicën e llojeve të transportit për të kufizuar përhapjen e coronavirusit.

Vendi pohon se deri më tani nuk ka konfirmuar ndonjë rast nga sëmundja e COVID-19, mirëpo vëzhguesit e kundërshtojnë këtë pretendim.

Që nga fillimi i vitit të kaluar, Koreja e Veriut ndaloi operimin e trenave dhe të vagonëve për hyrje dhe dalje nga vendi.

Si shkak i masave preventive kundër pandemisë, shumica e fluturimeve ndërkombëtare gjithashtu u ndaluan. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Një ditë pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Vuçiq i 'jep llogari' ambasadorit rus Bocan-Kharchenko

Një ditë pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Vuçiq i 'jep llogari' ambasadorit rus Bocan-Kharchenko

Serbia
OKB mbi metodat brutale të torturës së ushtrisë ruse: Disa njerëz u torturuan në Ukrainë deri në vdekje

OKB mbi metodat brutale të torturës së ushtrisë ruse: Disa njerëz u torturuan në Ukrainë deri në vdekje

Evropa
Ukraina pretendon se ka vrarë komandantin e flotës ruse të Detit të Zi

Ukraina pretendon se ka vrarë komandantin e flotës ruse të Detit të Zi

Evropa
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Kalo në kategori