Ministri i Punëve të Jashtme, reagoi për zjarrin e katedrales Notre Dame në Paris ku një kullë e ndërtesës u rrëzua.

“Solidaritet ndaj popullit francez dhe gjithë katolikëve. Mbështetje për zjarrfikësit që po luftojnë për ta shpëtuar trashëgimin botërore” shkroi Dimitrov në gjuhë franceze në rrjetin social “Twitter”, njofton Telegrafi Maqedoni.

Shembet çatia e katedrales Notre Dame, publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video) Shembet çatia e katedrales Notre Dame, publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video)

Ndryshe sot në katedralen Notre Dame ka shpërthyer një zjarri i madh. Katedralja e Notre Dame ishte në mes të një rindërtimi me vlerë rreth 6 milionë euro, disa nga pjesët e saj ishin nën skela, ndërsa statujat prej bronzi u hoqën javën e kaluar për shkak të punimeve. /Telegrafi/