LAJMI I FUNDIT:

Detektivi i FBI-së kërkon shkurorëzim nga gruaja, e pa në video me një burrë tjetër duke marrë pjesë në protestën e dhunshme në Kongres

Detektivi i FBI-së kërkon shkurorëzim nga gruaja, e pa në video me një burrë tjetër duke marrë pjesë në protestën e dhunshme në Kongres
Reklama

Një detektiv në Pennsylvania ka parashtruar kërkesën për shkurorëzim nga gruaja e tij, pasi e kishte parë në disa video duke marrë pjesë në protestat e dhunshme në Kongresin e amerikan me një burrë tjetër – me të cilin komunikoi që nga nëntori për protesta.

Michael Heinl, 30-vjeçar, anëtar i departamentit të policisë në Shaler Township, ka nënshkruar dokumentet për shkurorëzim në gjykatën e Allegheny, pasi i kishte kërkuar gruas, Jennifer Marie Heinl, që të mos udhëtoj në Kongres gjatë 6 janarit – por megjithatë ajo e kishte shpërfillur duke udhëtuar drejt Washingtonit.


Mbi 55-vjeçqaren Jennifer rëndojnë disa akuza përfshirë për hyrje të dhunshme në Capitol, demonstrim dhe sjellje të pakontrolluara, transmeton Telegrafi.

FBI e kishte identifikuar falë shoqërimit të saj me Kenneth Grayson, i cili është parë duke biseduar me Jennifer brenda Kongresit. Grayson ishte arrestuar në Pennsylvania gjatë 26 janarit.

Bisedat e tyre në Facebook janë zbuluar të cilat ishin realizuar gjatë periudhës 12 nëntor – 11 janar 2021. Dyshja kishin diskutuar për udhëtimin në DC, ku planifikonin marrjen me qera të një vetura dhe dhomës së hotelit.

E drejtori i Heinls e kishte informuar detektivin e FBI-së, se gruaja e tij ishte parë në protestën e dhunshme në Capitol.

“Gruaja e tij ishte pjesë e asaj situate të krijuar. Ai i kishte kërkuar të mos shkojë atje. Ai nuk ishte me të, sepse ishte duke punuar. Ajo është e rritur dhe nuk besoj se ai ka ndikuar që ajo të shkojë”, ka shtuar zyrtari i FBI-së. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Azia

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Kalo në kategori