LAJMI I FUNDIT:

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme – hapet thirrja

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme – hapet thirrja

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka bërë të ditur se është hapur thirrja publike për subvencionin e qytetarëve për instalimin e “sistemit diellor” për ngrohjen e ujit.

Subvencionimi i familjeve do të bëhet deri në 1 mijë euro, ndërkaq afati është deri më 31 gusht 2024.

“Deri në 1,000 euro do i ndajmë për familje për të ju subvencionuar ‘sistemet diellore’ për ngrohjen e ujit.

Uji e ngrohja e ujit janë të domosdoshme për secilën shtëpi e si të tilla shpenzuese të mëdha të energjisë. Prandaj, për t’i ndihmuar familjet t’i ulin këto fatura, kemi hapur thirrjen e re për subvencion.

Ju ftoj të aplikoni, afati është deri më 31 gusht 2024”, shkruan ajo.

Aplikimi do të bëhet përmes E-Kosova.

Të dhëna të detajuar lidhur me këtë mund t’i gjeni këtu. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Prishtina Ticket
Rriten këmbimet tregtare me Shqipërinë, Llugaliu tregon se a ka kontrabandë nga Serbia

Rriten këmbimet tregtare me Shqipërinë, Llugaliu tregon se a ka kontrabandë nga Serbia

Ekonomi
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Kalo në kategori