LAJMI I FUNDIT:

Demonstruesit e shkatërruan në tërësi një Porsche 911 GT3 RS

Demonstruesit e shkatërruan në tërësi një Porsche 911 GT3 RS

Super-makina u dëmtua, derisa ishte parkuar në një rrugë të Los Angeles

Për shkak ty vdekjes në mënyrë mizore të burrit me ngjyre, George Floyd demonstrata të shumta janë zhvilluar në mbarë Shtetet e Bashkuara, transmeton Telegrafi.

Megjithëse shumica e demonstratave ishin paqësore, ka pasur edhe përdorim të dhunës, si dhe shkatërrim pronash dhe vjedhje nga ana e demonstruesve.

Në mesin e këtyre shkatërrimeve, ishin edhe shumë vetura që ndodheshin në skaj të rrugëve, të cilat u dëmtuan nga goditjet, apo edhe iu vu flaka. Ka pasur raste, kur janë shkatërruar edhe makinat nëpër pika të shitjes, që ishin tërësisht të reja.

Tani janë shfaqur edhe pamjet, që e tregojnë një Porsche 911 GT3 RS që ishte shkatërruar në tërësi, ndërsa në të ishin shkruar dhe disa mbishkrime.

Arsyet e dëmtimit të kësaj Porsche ende nuk dihen, ndërsa nuk bëhet e ditur nëse makina ishte tërësisht e re, apo vlera e dëmit që i është shkaktuar. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Porsche GT3RS Vandalized in Beverly Hills, California by rioters. ??? By: @sohka_toa #SupercarFails

A post shared by Supercar Fails (@supercar.fails) on May 31, 2020 at 8:58pm PDT

Në trend Auto

Më shumë
Toyota dëshiron të prodhojë më shumë vetura sportive, por thotë se nuk ia del dot vetëm

Toyota dëshiron të prodhojë më shumë vetura sportive, por thotë se nuk ia del dot vetëm

Auto
Ishte dhe mbetet Opeli më tërheqës, prodhimi i Calibra u anulua për shkak të një detaji

Ishte dhe mbetet Opeli më tërheqës, prodhimi i Calibra u anulua për shkak të një detaji

Auto
‘Matematika’ japoneze, nga Toyota pretendojnë se nuk kemi nevojë për vetura elektrike për të shpëtuar botën

‘Matematika’ japoneze, nga Toyota pretendojnë se nuk kemi nevojë për vetura elektrike për të shpëtuar botën

Auto
Ka vjedhur qindra vetura, tani këshillon shoferët se si të mbrohen nga hajdutët

Ka vjedhur qindra vetura, tani këshillon shoferët se si të mbrohen nga hajdutët

Auto
Golf festoi 50 vjetorin e prodhimit, një punëtor ka punuar në montimin e të 8 gjeneratave

Golf festoi 50 vjetorin e prodhimit, një punëtor ka punuar në montimin e të 8 gjeneratave

Auto
Investitorët mbështesin marrëveshjen 56 miliardë dollarëshe të Muskut - kompania pritet të zhvendoset në Teksas

Investitorët mbështesin marrëveshjen 56 miliardë dollarëshe të Muskut - kompania pritet të zhvendoset në Teksas

Auto
Kalo në kategori