LAJMI I FUNDIT:

Deliu-Kodra kërkon shkarkimin e ministres Hajdari: Nuk mund t’i iket përgjegjësisë politike në një skandal të madh si ky

Deliu-Kodra kërkon shkarkimin e ministres Hajdari: Nuk mund t’i iket përgjegjësisë politike në një skandal të madh si ky

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra ka reaguar pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës ku janë bastisur zyrat e Ministrisë së Tregtisë, Ndërmarrësisë dhe Industrisë (MINT) dhe shtëpia e restoranti i Ridvan Muharremit.

Deliu përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka kërkuar shkarkimin e ministres së MINT-it, Rozeta Hajdari.


Tahiri i AAK-së: Sot do të duhej të shkarkohej ministrja Hajdari
Lexo po ashtu Tahiri i AAK-së: Sot do të duhej të shkarkohej ministrja Hajdari

Tutje ajo ka thënë se “Nuk mund t’i iket përgjegjësisë politike në një skandal të madh si ky”.

“Shoqërimi në polici i Hafizit e Irfanit dhe bastisja e pronave të Ridvan Muharremit për ‘Aferën Gruri&Vaji’ në MINT, kanë kuptim vetëm nëse shkarkohet edhe Rozeta Hajdari. Nuk mund t’i iket përgjegjësisë politike në një skandal të madh si ky. Rozeta, si udhëheqëse e këtij dikasteri, është fillimi dhe fundi i problemit. Kryeministër, fjala është për ty”, ka shkruar Deliu-Kodra. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Kronika e Zezë
Vritet një grua dhe plagoset një burrë në Ferizaj, arrestohet i dyshuari

Vritet një grua dhe plagoset një burrë në Ferizaj, arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Lajme
“Nuk e di kon e kom rreh, nuk e di për çka bohet fjalë”, Sylejman Selimi para gjykatës për krime lufte

“Nuk e di kon e kom rreh, nuk e di për çka bohet fjalë”, Sylejman Selimi para gjykatës për krime lufte

Drejtësi
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
Regjistrimi i diasporës, Gërvalla i kërkon mërgatës të regjistrohen

Regjistrimi i diasporës, Gërvalla i kërkon mërgatës të regjistrohen

Lajme
Kalo në kategori