LAJMI I FUNDIT:

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë “i papërlyer”, i lënë në një garazh për 20 vjet – pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë “i papërlyer”, i lënë në një garazh për 20 vjet – pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Një Ford Sierra i rrallë “i papërlyer” i lënë në një garazh për 20 vjet, ka dalë në ankand pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ky Ford Sierra XR4I i vitit 1984, me 75,821 milje të kaluara, vjen me manualet e tij origjinale.

Siç bëhet e ditur më tej, kjo veturë e veçantë u regjistrua në maj të vitit 1984, por u ble nga shitësi në vitin 1992.

Car and Classics, e cila aktualisht po merret me ankandin, pretendon se Ford-i është rilyer në blu të kaltër në vitin 1993.

Makina ishte përdorur për shtatë vjet dhe kishte 6000 milje në orë kur u ble nga pronari i saj aktual.

Ai vjen me një motor 2.8 litra Cologne V6 me injeksion mekanik Bosch K-Jetronic që mund të prodhojë 150 kuaj fuqi. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Auto
Cybertrucku

Cybertrucku "fluturon" pasi niset nga pika 0 derisa priste në trafik

Auto
Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Auto
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Prishtina Mall
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Kalo në kategori